Menu Zavřeno

REFERENCE

Co o mně říkají klienti?

Pokud hledáte někoho na pomoc s grafickým zpracováním, tak za sebe mohu jen vřele doporučit. Já osobně dostala kontakt v tiskárně a od té doby spolupracujeme. Knihou to vše začalo a nadále spolupracujeme na dalších návrzích, které potřebuji graficky upravit. Porozumění toho, co člověk na druhém konci emailu či telefonu chce, je naprosto zásadní. A musím říct, že zde to sedí vždy na 100 %. Nikdy není třeba nic složitě vysvětlovat a návrh je téměř dokonalý již na první pokus, poté se už jen doladí maličkosti. Stačí jednoduše popsat co chci, někdy i načrtnu rukou na papír a Máta připraví vždy dokonalou grafickou úpravu, tak jak potřebuji. Spolupráce je prostě jedna radost. Máta umí opravdu dokonale pochopit, co druhá strana chce a také má skvělý cit pro estetiku.
Iveta Ratislavová
Deník celiačky
Spolupráci s Martinou si nemohu vynachválit. Každý z nás má jiné silné stránky – a grafická mezi ty mé nepatří. Proto je pro mě nesmírnou pomocí, když Martině mohu popsat svou potřebu, ať je jakákoli (záložky do knihy, placky, pozvánka či plakát na autorské čtení), ona ji dokáže nacítit a výsledkem je krásná věc, která s ní přesně koresponduje a moje představy dokonce převyšuje. Je mi ctí, že i moje povídka je ve sborníku Poslední uzel, který je díky Martině naprosto dokonalý. Oslovit Martinu rozhodně doporučuji každému, kdo potřebuje estetický a graficky povedený výsledek, ať už čehokoli. Nebude litovat
Dagmar Digma Čechová
Menusíš!
Chtěl jsem po Mátě, aby mi vysázela knihu. Nic složitého – jednoduchou, obyčejnou knihu. S pár ilustracemi. A k ní záložku, že jo. Když kniha, tak se záložkou, to dá rozum. A protože to byla dětská kniha, tak tedy také s omalovánkami. A s pexesem. A audiobookem. A s ještě jednou další knihou, protože když už, tak už. A k tomu nějaké ty vizualizace všeho možného. Ale jinak nic složitého, vážně! Máta si se vším poradila naprosto úžasně. A nejen to – navzdory faktu, že jsem si pořád něco vymýšlel, měnil a přidával, ani jednou mě s tím neposlala k šípku, byť jsem si to stokrát zasloužil. Dokonce sama aktivně přicházela se spoustou přídavků a vylepšení, které by mě samotného ani nenapadly… takže by si to poslání k šípku vlastně zasloužila i ona. Prostě spolupráce s ní byla radost. Tedy nevím, jak pro ni, ale pro mě rozhodně. Jestli budu někdy dělat pokračování téhle knihy, určitě se na Mátu zase obrátím. Prý už má další nápady, co bychom mohli k dalšímu dílu spáchat za bonusy. Sám jsem zvědavý jak štěně v lesoparku.
Pavel Mondschein
Bordeří povídačky 2 sběratelská serie
Před dvěma lety jsem založila své webové stránky s blogem, kde jsem se chtěla s ostatními lidmi dělit o své zkušenosti a poznatky ze světa léčivých rostlin. Opakovaně se mne ale lidé ptali i na možnost tištěné knihy. Proto jsem se rozhodla knihu vydat. Hledala jsem nějakého šikovného grafika a byla mi doporučena Martina Máta Nosková. Jakoby mi ji přinesl sám vesmír. Ihned po první komunikaci jsem věděla, že to byla opravdu správná volba. Martina se dokonale do práce vžila. Téma léčivých rostlin ji přitahovalo také. A vytvořila nakonec skvost. Kniha je přitažlivá a krásná právě díky ní. Nejen že ji precizně graficky připravila k tisku, ale také mi pomohla s doladěním systému receptur u jednotlivých léčivých rostlin, texty stylisticky upravovala, kriticky se z pohledu laika také dívala na určité nedotažené pasáže, které jsme spolu doladily. Do práce se vcítila a dokonale ovládla svět léčivých rostlin. Lepšího a pečlivějšího spolupracovníka jsem si nemohla přát.
Alena Hamplová
Čarovná lékárna kolem našeho domu
První (a rozhodně ne poslední) spolupráce s Mátou byla naprosto perfektní, statečně snášela všechny moje vrtochy a výsledek je asi stodvacátým pokusem, který kvůli mně musela kreslit. Děkuji za trpělivost, nápady a to, že se nebojíš některé věci člověku rozmluvit.
Lucie Huková
Daruj mi křídla
S Mátou se mi pracovalo výborně. Po přečtení příběhu, ke kterému žádám o grafiku, nebo i jen po mlhavém popisu, co bych si zhruba představovala, mě vždy překvapí nabídnutou prací. Zatímco já mám sotva vzdálenou představu, ona zvládne přesně vystihnout podstatu všeho. Její výtvory neskutečně sedí a já se jen nestačím divit, kolik z příběhu a jeho atmosféry dokáže svojí prací obsáhnout. Navíc je s ní snadná domluva, pokud byste přeci jen chtěli něco maličko jinak. A máte jistotu, že od ničeho neodejde, dokud s tím nebudete jak vy, tak ona maximálně spokojeni.
Martina Milarová
Vlčí volání